Özel Final Dersanesi İşletmeciliği
Sınavlar ve Sonuçları

Sınavların ve Sonuçların Değerlendirilmesi.

Her ünite bitiminde uygulanan konu tarama sınavları ve kırk beş günde bir uygulanan deneme sınavları, hem öğrencilerin hem de uygulanan programdaki eksiklerin ortaya çıkarılmasını sağlayarak gerekli önlemleri almamızı kolaylaştırır.

* Tüm şubelerimizde aynı gün uygulanan sınavlar bilgi işlem merkezinde değerlendirilir.

* Sınav sonuç belgelerinde öğrencilere sınıf, şube ve genel sıralamaları verilerek öğrencilerin genel içinde kendilerini değerlendirmeleri sağlanır.

*Ara karneler (tüm sınav sonuçlarını gösteren karne) ve deneme sınavı karneleri; öğrencinin konu eksiklerini kolaylıkla bulabileceği şekilde düzlenmiştir. Böylece kurumumuzda karneler, öğrencilerimizin çalışmalarını değerlendirip gerekli önlemleri almalarını sağlayan birer öğrenme aracı olarak kullanılır.

*Detay karneler; öğrencinin herhangi bir dersten uygulanan tüm sınavlarlardaki sorulara verdiği doğru ve yanlışları gösterir karnedir. Amaç öğrencinin bir dersten eksik olduğu konuları detaylı görmelerini sağlamaktır. Kurumumuzda uygulanan tüm sınavların doğru çözümlerini öğrencilerimiz e-öğretim programımızdan soruların doğru çözümlerini öğrenebilirler.

*Sınav sonuçlarının soru analizleri, eğitim ekibimiz tarafındanda da  değerlendirilerek, çözümleyen sorular ve anlaşılmayan konularla ilgili ek çalışmalar düzenlenir.1 2